Сьогодні відзначають Всесвітній день фісташок.
Фісташки називають “зеленим золотом” та мають тисячолітню історію. Родом вони з Центральної Азії та Близького Сходу, зокрема з Ірану. Вони поціновувались в стародавній Персії, ними обмінювалися як подарунками між царськими особами, також про них згадували в Біблії.
У своєму складі фісташки містять багато білка, вітамінів та поживних речовин. Вони містять мало жиру, тому є чудовим помічником при дієті та схудненні.
Цікаве про фісташки:
- фісташки є одними з найдавніших квітучих горіхових дерев;
- фісташкові дерева запилюються вітром;
- в Ірані фісташки називають “усміхненим горіхом”, а в Китаї – “щасливим горіхом”;
- фісташки були важливими для перших дослідників і торговців, вони слугували основним продуктом харчування вздовж Шовкового шляху який зєднував Китай із Заходом;
- перший комерційний урожай фісташок в Америці був зібраний лише в 1976 році, але горіх був присутній в країні з 1800-х років;
- найбільші виробники фісташок у світі: Туреччина, Сирія, Італія та Греція;
- фісташкове дерево росте близько 10-12 років щоб дати перший урожай;
- фісташкове дерево живе вони більше 400 років;
- плоди фісташковоо дерева збирають вночі, томущо на сонці вони виділяють ефірні масла, які можуть отруїти злюдей які збирають врожай.

3 жовтня відзначають свято «тихого полювання» - День грибників. Це свято не тільки любителів грибів, але й чудова можливість долучитися усім, хто полюбляє прогулянки лісом на свіжому повітрі.

День грибника нагадує про важливість збереження ресурсів природи та наслідків співіснування людини з нею.

Збирання грибів – це давній вид землеробства, яким займалися різні культури та народи протягом багатьох століть. Гриби -  це цінний продукт, багатий на білки, вітаміни і мінерали. Вини корисні , поживні та дієтичні. Споживання грибів є профілактикою захворювань серця, судин, а також шлунку та кишківника.

Цікаві факти про гриби

-       На планеті існує до 1,5 мільйонів видів грибів, вони є невід’ємною частиною екосистеми Землі.

-       Рекордсмен України — порхавка гігантська, її знайшли 16 вересня 2001 року біля села с. Березна Воля у Волинської області вагою 12 кг.

-       Найдорожчі гриби у світі це трюфелі, часто їх вартість перевищує дві тисячі доларів за кілограм.

-       Стародавні римляни дуже шанували гриби та називали їх «їжа богів».

-       Кожен гриб складається з приблизно 90 % води.

-       Найперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений із гриба.

 

#Ліцей№3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею№3_ім_А_Мазура

#Ліцей№3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

#ВсеБудеУкраїна

 

 

 

25 вересня у всьому світі відзначають Всесвітній день мрії (WorldDreamDay).Головною метою свята є допомога в реалізації здійснення мрій кожної людини.Вперше свято відзначалосьу 2012 році в Колумбійському університеті.

Сучасна психологія визнає, що мріяти корисно — це дозволяє людині наповнюватися позитивними емоціями та моделювати бажаний варіант свого майбутнього.

Хтось мріє про щось звичайне, а хтось – про фантастичне та нереальне.Дехто має однумрію, а хтосьбагато. У всіх людей на планеті є спільна риса - це мрії. І не має значення звідки ви родом, де живете і якої товщини ваш гаманець.

Кажуть, що історія людства є історією великих мрійників, адже відкриті материки, різні винаходи, твори мистецтва, які завоювали світову першість — все це почалося з чиїхось мрій, які спершу здавались нездійсненними та дивакуватими.

Мрійте! І повірте – мрії збуваються!

#Ліцей3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею3_ім_А_Мазура

#Ліцей3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

#ВсеБудеУкраїна

 

 

19 вересня у світі відзначається свято - день, коли в комп'ютерному спілкуванні вперше з'явився смайлик. Smile, в перекладі з англійської означає - посмішка. Сталося це у 1982 році. Професор Скотт Фалман з Університету Карнегі-Меллона відправив своїм колегам електронне повідомлення з усміхненою мордочкою, що складається з двокрапки, тире і замикає дужки :-), то власне і був перший смайлик.

Знайшли його тільки у 2002 році під час «цифрових археологічних розкопок». Так була визначена дата народження смайла.

В різних країнах, місцева культура вплинула на виникнення і зовнішній вигляд смайликів. Так у Східній Азії, смайлики називаються каомодзі, дуже схожі на персонажів з аніме. У східних алфавітах є символи, схожі на усміхнену пику, які так само використовуються користувачами Інтернету з різних країн світу.

Смайлик – насправді чудовий винахід, який допомагає краще передати емоційний настрій текстового повідомлення. Іноді, саме кілька різних позначок змушують нас посміхнутись, здивуватись, засмутитись, відчути піднесений настрій, а іноді й засумувати.                 

#Ліцей3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею3_ім_А_Мазура

#Ліцей3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

 

#ВсеБудеУкраїна

18 вересня відзначають Міжнародний день читання електронних книг.

В 2014 році компанія OverDrive запропонувала оголосити 18 вересня Міжнародним днем читання електронних книг (International Read an eBook Day) - це всесвітнє свято електронних книг та електронного читання. Це день, щоб оцінити перевагу, мобільність, доступність, зручність, інновацйність, яку електронні книги приносять у наше життя. Електронна книга має на меті заохотити книголюбів читати свої улюблені книги в цифровому форматі. Останнім часом можна побачити людей з компактними електронними пристроями в руках в парках, скверах, транспорті будь - де.

Ідея електронної книги народилася ще в 1930 році, але на світ вона з’явилася тільки через 41 рік. Концепцію представив Роб Браун, який уявив собі майбутнє книг, подивившись свій перший відеофільм. Наприкінці 1980-х і у 2000-х роках з’явилися різні винаходи та інновації, які зробили електронну книгу такою, якою вона є сьогодні, зокрема, перші електронні читалки, стандартизація форматів електронних книг та інтернет - магазини електронних книг.

#Ліцей№3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею№3_ім_А_Мазура

#Ліцей№3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

#ВсеБудеУкраїна

 

 

Сьогодні, 23 серпня, ми відзначаємо День Державного Прапора України 

Український прапор - наша гордість та найвідоміший символ України. 

Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу. Наш синьо-жовтий прапор вивішують з балконів, з ним сходять на вершини, піднімаються на п'єдестали, носять на собі,  ним огортаються ті, хто повертається додому з полону. Його прикріплюють до машини на знак підтримки українців, його кольорами підсвічують культурні пам'ятки й урядові будівлі по всьому світу.

Український прапор - "Символ нашої української ідентичності. Уособлення незламності, хоробрості та доблесті народу, який бореться за волю та свободу. Під синьо-жовтим стягом наші воїни сьогодні - у важких боях проти російських загарбників. Аби наші діти та внуки мали мирне майбутнє", Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

#Ліцей№3_ім_А_Мазура

#бібліотека_Ліцею№3_ім_А_Мазура

#Ліцей№3_імені_А_Мазура_Хмельницької_міської_ради

#ВсеБудеУкраїна

Щорічно 19 травня відзначають – День блокнота (або День записної книжки). 

Яку ж користь може принести блокнот? 

Окрім естетичного задоволення від дизайну, він дає нам можливість планувати день, тиждень, місяць та навіть рік. Власники блокнотів також мають можливість оформити й розмалювати його за власним смаком. Блокнот зберігає важливі відмітки, ідеї, мрії, задуми, подорожі, ідеї, контакти, рецепти, малюнки, важливі моменти нашого життя тощо.

Батьківщина блокнота є романтична Франція. Ще при дворі «короля-Сонця» Людовика XIV вельми популярними були невеликі записочки, які передавалися непомітно для інших під час балів та інших заходів. Записки ці були не просто обривками паперу, їм намагалися надати особливу естетику, так як більш за все цінувався чудовий смак та витончені манери в спілкуванні.

Потім виявилося, що блокнот зручний не тільки для написання записок, але і перш за все для фіксування різних коротких відомостей. А перфорацію для того, щоб листочки з блокнота рівно і легко відривалися, придумали лише в ХІХ столітті. І зробив це не хто інший, як Марк Твен, автор "Тома Сойєра".

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

 

 #ВсеБудеУкраїна

2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню. Це свято не є офіційним, воно відносно нове та покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

У культурі будь - якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.

 За словами істориків, елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів. Вони проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників. Крізь віки український народ проносить любов до вишиванки та зберігає особливі традиції її створення. Кожний регіон України має національний орнамент на одязі, що пов'язаний з його звичаями. Найдавнішими мотивами на вишиванці вважаються геометричні візерунки: різноманітні ромби, зигзаги, кола, хвилясті лінії, меандри, цятки тощо.

Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни росії проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

 #ВсеБудеУкраїна

8 травня, в День пам’яті та примирення, ми українці вшановуємо тих, хто в Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв цієї війни.
Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найвідоміших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.
Цей день було створено, щоб вшанувати дві зроблені речі. Пам'ять — щоб не забувати мільйони людей, які загинули. Та примирення — до всіх країн, які брали участь у цій війні, примирилися і більше не почали воєн. На жаль, українцям знову доводиться боротися за право свого створення, яке на цей раз заперечують росіяни.
Другий рік поспіль українці виконує цю пам'ятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яка є найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.
Перемоги й миру Україні!
#ТБЛ_ім_А_Мазура
#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура
#ВсеБудеУкраїна 

21 квітня відзначається Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Вперше це свято з’явилось у 2002 році, його відзначали в більш ніж 50 країнах світу, а у 2017 році Організація Об’єднаних Націй проголосила його міжнародним днем.

Знання потрібні людині, щоб зробити життя приємним, зручним, комфортним та максимально безпечним. Такі знання люди набувають через закладений в нашій природі творчий процес, який дозволяє створювати щось унікальне і корисне, що часто породжує справжні інновації.

Метою цього дня є збільшення обізнаності суспільства щодо необхідності творчого та інноваційного підходу до розв’язання проблем різного характеру, залучення до креативного мислення, до прийняття нестандартних рішень, до генерування творчих ідей та позитиву.

Адже саме творче мислення допомагає створювати щось нове, унікальне, цікаве й корисне для нашої планети.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

#ВсеБудеУкраїна

 

 

Весна багата на визначні події для митців слова та книголюбів. Сьогодні, 21 березня, відзначається  Всесвітній день поезії.

В  23 столітті до нашої ери, за твердженням істориків, були написані перші вірші. Вони були створені принцесою Ен-Хеду. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня.

      Всесвітній день поезії – це день тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати їх в найкращому порядку. Він покликаний слугувати створенню позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого для нас усіх.

 

#ТБЛ_ім_А_Мазура
#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура
#ВсеБудеУкраїна

Всесвітній день оповідання проводять 20 березня. Він присвячений мистецтву усного оповідання. Цей день бере свій початок з Національного дня оповідання у Швеції, приблизно в 1991-1992 роках. У той час 20 березня у Швеції було організовано захід під назвою "Alla berättares dag" (День усіх оповідачів).

Мета Всесвітнього дня оповіді - відзначити мистецтво усної розповіді, щоб якомога більше людей у всьому світі розповідали та слухали історії своїми мовами в один і той самий день. Тому історія має бути про людей: їхні мрії та бажання, кохання та ненависть, проблеми та пристрасті.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

#ВсеБудеУкраїна

 

 

 

Щороку 14 грудня в Україні відзначають День добровольців. Це свято хоробрих чоловіків та жінок, хто боровся і продовжує боротися за суверенітет рідної країни, хто ризикує своїми життями заради нашої Батьківщини.

 Цей день було встановлено для того, щоб пам'ятати, через що довелося вже пройти нашій країні і через що вона проходить прямо зараз.

Дата Дня добровольця обрана на честь подій 2014 року. Добровольці з Самооборони Майдану прибули на військовий полігон у Нових Петрівцях. З них сформували Перший добровольчий батальйон, який брав участь в АТО.

Одним з найвідоміших добровольчих батальйонів в наш час є полк "Азов", сформований в травні 2014 року в Маріуполі.

 

"Україна вдячна кожному і кожній, хто відчув, що час стати воїном. Україна пишається всіма, хто здобуває перемогу для нашої держави. Україна завжди пам’ятатиме всіх своїх героїв, які віддали життя за свободу. Слава українським добровольцям! Слава Україні!",- додав Зеленський.

 

☝️Своє нове дихання наш український гімн, так само як і інші символи нашої держави, здобув під час Революції Гідності. Патріотична пісня, написана понад 150 років тому, стала втіленням споконвічного прагнення українців до свободи. Державний Гімн України є символом незламності українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Наш гімн впізнають у всьому світі, адже так звучить сила, єдність та незламність українського народу🇺🇦.

16 лютого, ми українці відзначаємо День єднання.

 «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість постановляю: оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання», – зазначається в Указі президента України від 14 лютого 2022 року.

Дату 16 лютого  обрано не випадково – саме у цей день, за розвідувальними даними західних країн та  США, могло розпочатися повномасштабне вторгнення російської армії до України.

Багато різних викликів постало перед нашою країною. Війна стала критичною точкою об’єднання усіх українців задля єдиної мети. Повномасштабне вторгнення зачепило кожного навіть тих українців які проживають поза межами держави. Але вони не залишись осторонь, а працюють на інформаційному фронті, допомагають з гуманітарним вантажем, допомагають тим, кого війна заставила залишити власні домівки та вимушено відправила за кордон. Але в усьому цьому і є єдність українців, об’єднавшись в єдине ціле, робити спільну справу наближаючи нашу перемогу.

Ми сильні  разом!

#StandWithUkraine

 #UAразом

#ТБЛ_ім_А_Мазура
#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

 #ВсеБудеУкраїна

13 лютого Міжнародний день шаурми 🌯. В Німеччині вона називається донер, в Польщі та Англії - кебаб, в Болгарії - дюнер, в Ірані - турецький кебаб, у Вірменії – карс - хоровац, в Бельгії – пита - дюрюм, в Литві - кебабас, в Греції - гірос, Узбекистані – турк - кабоб, а ми перейняли ізраїльський варіант - шаурма☝️.
Шаурма – блюдо східної кухні, яка стала популярною не тільки в країнах Сходу, але і Заходу🧐. Її винайшли у 1972 році. Автор рецепту - Кадір Нурман, який був родом з Туреччини, але згодом емігрував до Німеччини. Він відкрив свій перший вуличний фаст – фуд на автобусній зупинці🧑‍🍳. Спочатку він продавав просто смажене м'ясо із салатом, але згодом здогадався замотувати начинку в лаваш⚡.
В Україну💙💛 шаурма прийшла на початку двохтисячних і дуже швидко стала популярною. Ароматним м'ясом в лаваші смакують і багаті, і бідні🙃.
Багато хто вважає, що фаст - фуд – це шкідлива їжа, але при правильному приготуванні шаурма буває корисна😉.
#ТБЛ_ім_А_Мазура
#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура
#ВсеБудеУкраїна
1 лютого проводиться День жувальної гумки.
Жувальна гумка — вид цукерки, яка складається з неїстівної еластичної основи та різних смакових і ароматичних добавок.
Найпершу жувальну гумку знайшли під час розкопок у Північній Європі - це шматки доісторичної смоли з відбитками людських зубів. Стародавні греки жували смолу дерева мастики, таким чином полегшуючи стрес. Індіанці мая, для очищення зубів і свіжості дихання використовували застиглий сік дерева саподілла. А у Південній Америці індіанці, жували смолу хвойних дерев. Їхню звичку перейняли у них білі поселенці, створивши власний варіант жувальної гумки — зі смоли хвойних дерев і бджолиного воску.
Щорічно жується по всьому світу 100 000 тонн жувальної гумки.
Доведено, жувальна гумка знижує м'язову напругу і підвищує пильність. Спалює близько 11 калорій на годину. В літаку вона не дасть вашим вухам закластися. Жувальна гумка змушує і слинні залози виробляти на 250% більше слини, ніж зазвичай, тому ви ковтаєте більше рідини.

«Виноград і сир — як поцілунок», — кажуть іспанці.

«Їжа без сиру — все одно, що день без сонця», — вважають французи.

«У кого є сир, тому десерт не потрібен», — упевнені голландці.

Сьогодні відзначається Всесвітній день любителів сиру. Запрошую вирушити у смачну гастрономічну подорож і дізнатися щось новеньке про сири.

Як і коли з’явився перший сир, не знає ніхто. На територіях Єгипту та стародавньої Месопотамії люди вміли робити його тисячі років тому. Варто відзначити, що цей продукт було знайдено в єгипетських пірамідах часів першої династії (3000 — 2800 до н. е.). А давньогрецький поет Гомер у «Одіссеї» описував, як виготовляли сир. Сир був вагомою складовою торгівлі в стародавніх греків і римлян.

Ще в XIV ст. з комерційною метою голландці одними з перших почали виробляти великі кола твердого сиру. У світі щорічно випускають до 20 мільйонів тонн різних його видів. Найбільше – у ЄС та США. Багато сиру родом із Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів. Хороший сир, поліпшує сон, ще він добре впливає на здоров’я зубів і емалі також містить триптофан, який допомагає у виробленні серотоніну, званого в народі гормоном щастя.

Якщо ви не поціновувач сиру, це значить, що ви ще просто не знайшли свій.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

#ВсеБудеУкраїна

Сьогодні в світі відзначається Міжнародний день дітей -винахідників🧐. Дату цієї події обрали на честь Бенджаміна Франкліна - 17 січня, тому що він був не тільки одним з фундаторів незалежності США, а й з 12 - ти років цікавився винахідництвом👌.
☝️В історії є чимало прикладів, де діти відігравали одну з ключових ролей у винайденні винаходів💯. І це не дивно, адже їх погляди на звичайні для нас речі - зовсім незвичайні. Вони помічають те, що ми ігноруємо💥.
Діти винахідники🕵️:
🪐Шрифт Брайля, у 1824-му році розробив французький підліток - 15- річний Луї Брайль. Френк Епперсон, американський підліток більше ста років тому в 11-річному віці винайшов фруктовий лід на паличці. Прапор Аляски - один із символів штату Аляска у 1926 році придумав 13- річний хлопчик Бенні Бенсон. Перший батут у віці 16 років винайшов Джон Ніссен з Айови в 1930-му році🚀.
💡12-річний Максим Лема зі Львову створив модель робота, який здійснює заміри приміщень і складає їх у план. У 2011 році 15-річна школярка із Запоріжжя, Олена Світлова винайшла програму, яка виокремлює і вираховує кількість клітин у крові. Самуїл Кругляк- десятикласник з Кіровоградської області, у 2015 році запропонував спосіб отримувати електроенергію з штучно іонізованої хмари, яка може виконувати свою функцію завдяки сильному електричному полю навколо неї. Борис Чубін, одеський школяр, у 2017 році створив унікальний навігаційний міні- комп'ютер для незрячих людей "і Help".🔎
🎯Здатність до творчого мислення притаманна більшості дітей. Багато дитячих відкриттів використовується у повсякденному житті🏆.
Діти! Будьте винахідливі!💙💛

 Сьогодні відмічають найввічливіший день – Всесвітній день «спасибі»

👆.
🍫 Чорний шоколад - улюблений смаколик мільйонів людей цілому світі. І саме 10 січня у світі відзначають День чорного шоколаду.
Шоколад із вмістом какао👌 70% або вище є найкориснішим. 🕵️Темний шоколад найкраще підходить для споживання, тому що це найменш оброблений шоколад🍫.
До його складу входять такі корисні речовини як🔎: стеаринова кислота; кальцій; фосфор; флавоноїди; магній; фтор; феноли; фосфати.
🎯 Гіркий шоколад є відмінним антиоксидантом , покращує кровообіг, знижує вироблення гормону стресу та підвищує імунітет.
🧐Але у всьому потрібно мати міру. Потрібно пам’ятати, що: шоколад - це алергенний продукт і має високу калорійність. Якщо його замінити низькосортним шоколадом, це не принесе ніякої користі, а вміст в ньому добавок і емульгаторів є досить шкідливим та небезпечним для організму людини.
💥Чорний шоколад - еліксир радості для організму, тому смакуймо якісний продукт в міру та в задоволення!🍫

22 вересня – День партизанської слави.

День партизанської слави - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами під керівництвом Миколи Попудренка та Сидора Ковпака. Такий активний спротив окупаційному режиму з боку мирного населення виник внаслідок нещадного терору, масових вбивств, геноциду єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни.

Але з 2014 року і в 2022 році багато партизан з'явилося серед наших сучасників. Ворог у нас не змінився – все ті ж росіяни, що прагнуть знищити українську державність. За цей час змінились методи боротьби, завдяки сучасним технологіям, адже роль зв'язкових зараз виконують смартфони. Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих росією територіях нашої держави.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

#ВсеБудеУкраїна

21 вересня щороку відзначається Міжнародний день Миру.

Мир – це основа стабільного життя, основа розвитку країни та її громадян, забезпечення прав людей. Мир дає нам змогу вчитися, розвиватися, товаришувати, подорожувати, пити каву з друзями, а головне – він дає змогу нам спокійно жити.

Символом цього дня є Дзвін Миру. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя і дружби, солідарності народів. Його було вилито з тих монет, які пожертвували діти з 60 країн світу.

Справжній сенс цього дня полягає у роздумі всіх людей світу про значення миру та втілення його в життя. День миру - особливе свято для України, адже величезною ціною українці та українки протистоять російській агресії, виборюючи щасливе та вільне майбутнє.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

#ВсеБудеУкраїна

 

19 вересня відзначається незвичайне свято – День народження дружелюбного електронного символу – День народження «Смайлика».

Створення смайлика було пов'язане з тим, що користувачі Інтернету часто не знали, як позначити повідомлення жартівливого характеру, щоб це було всім зрозуміло. 19 вересня 1982 року Скотт Фалман  вперше запропонував використовувати в Інтернеті три символи, що йдуть підряд – двокрапку, дефіс і дужку – для позначення «усміхненого обличчя» в тексті, який набирається на комп’ютері. Це було серйозним поповненням електронного лексикону. Повідомлення, в якому вперше був використаний «смайлик», знайшли лише у 2002 році в архівах дошки оголошень, які збереглися на плівці. «Цифрові археологічні розкопки», було організовані виключно з метою знайти перше  повідомлення і тим самим визначити дату народження «смайлика.

Протягом свого існування, «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато користувачів не уявляють як можна було без нього обходитися За цей час з’явилося безліч «смайликів», які несуть різне смислове і емоційне забарвлення. Вони допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, викликати позитивні емоції.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

#ВсеБудеУкраїна

12 вересня відзначають День відеоігор.
Відеогра або комп'ютерна гра - це програма, яка створена спеціально для ігрових цілей.
«Німрод» - спеціальний комп'ютер, призначений виключно для гри, створений і показаний 5 травня 1951 на Фестивалі в Британії. Він став другим комп'ютером, а гра називалася Nim. Першим комп’ютером був Берті - 4-метрова машина, представлена роком раніше. Atari 26 була першою консоллю з рольовою грою. Gameboy був першою грою у космосі. PlayStation 2 - найпопулярніша ігрова консоль. В 1970-х роках відеоігри вийшли на ринок, їх популярність не слабшає, а постійно зростає.
Найперший запис про День відеоігор був виявлений Френком Чіфальді, співробітником Фонду історії відеоігор, в 1991 році, коли День відеоігор вперше з'явився в календарі подій.
Відеоігри на сьогоднішній день є невід'ємною частиною сучасної культури. Вони є індустрією на 19 мільярдів доларів, яка постійно випускає нових фаворитів для будь-якого віку. Сьогодні, в залежності від виду електронної ігрової системи (або платформи), в відеоігри можна грати на комп'ютерах, ноутбуках, ігрових автоматах, портативних ігрових пристроях, мобільних телефонах. Насправді, не всі ігри мають однакову освітню цінністю. Але багато з них, що включають рішення проблем і командну роботу - особливо, сприяють збільшенню сірої речовини в мозку і, в кінцевому підсумку, його росту! Це також може допомогти поліпшити засвоєні і закріплені навички, а також поліпшити рішення проблем і спілкування з іншими.

Державний прапор України затверджений Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів. Синя смуга прапору символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви. Згідно релігійного погляду, жовтий (золотий) колір – уособлює Творця і взагалі Вищу духовність, а синій – усе земне.

Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком – днем заснування Львова.

Поєднання синього і жовтого кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст.

#ТБЛ_ім_А_Мазура

#бібліотека_ТБЛ_ім_А_Мазура

#ВсеБудеУкраїна

День Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель.
Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.
Саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори. На них був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу, з єдиним державним гербом – тризубом.
Бібліотека ТБЛ ім. А. Мазура пропонує вашій увазі історичну подорож до Дня Соборності України.
#ТБЛ_ім. А.Мазура

Танець є невід’ємною частиною нашого життя. Танець – це рухи, кроки, ритміка, енергія емоційного контексту… хтось це робить професійно, а хтось як вміє. Хоча б один раз, але людина в своєму життя танцювала. І можете навіть не говорити це категоричне слово «ні», згадайте своє дитинство…

 

Танці вражають своєю різноманітністю: спортивні, народні, бальні, вальс віденський та повільний, квікстеп, пасодобль румба, джаз-модерн, джаз-фанк та багато інших.

 

Тому бібліотека ТБЛ ім. А. Мазура пропонує Вашій увазі віртуальну експрес мандрівку, де Ви зможете взнати щось цікаве про танці, чи поглибити свої знання про них.

 

 

 

1.     https://znaj.ua/popcorn/mizhnarodnyj-den-tancyu-29-kvitnya-istoriya-svyata

 

2.     https://sites.google.com/site/moamajbutnaprofesi/home/istoria-viniknenna-horeografiie

 

3.     http://rozorozo.blogspot.com/2012/09/blog-post.html

 

4.     http://trk.dp.ua/%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%96-%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F-%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C/

 

5.     https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C

 

Сьогодні у світі відзначають День еспресо, тому усім, хто  починає ранок із філіжанки ароматної кави, бібліотека ТБЛ ім. А. Мазура пропонує зпоринути в історію та насолодитись  віртуальним ароматом його походження.  

 

Усім мандрівникам, приємного перегляду.

 

 

 

1.        https://www.depo.ua/ukr/life/vsesvitniy-den-espreso-cikavi-fakti-pro-kavu-20180417760523

 

2.       https://infokava.com/uk/33694-istoriya-znamenitogo-kofe-espresso.html

 

3.       https://papigutto.com.ua/ua/populyarnye-retsepty/napitki/kofe/espresso-kofejnyj-korol

 

4.       https://blackfield.coffee/chomu-do-kavi-podayut-vodu/

 

ВЕЛИКДЕНЬ – свято, час виникнення якого губиться у сивій давнині. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха. Це одне з найбільших та найрадісніших празників, адже символізує початок нового життя. До свята фарбують яйця і печуть смачні паски, печуть шинку, ковбаску та інші смаколики.
На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. Великодній понеділок зветься Обливаним. За традицією хлопці обливають дівчат водою. Ті ж можуть віддячити їм тим самим у вівторок.
В це свято усіх нас об'єднує віра, традиція, бажання бути добрішими і творити добро на цій землі.
Нехай це величне свято наповнить Ваші серця світлими почуттями надії, віри і любові,а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у ваші оселі мир, злагоду, світлу радість!

1. https://lesia.lviv.ua/istoriya-velikodnya-ta-zvichayi-na-p…/
2. https://www.stb.ua/…/pasha-istoriya-vozniknoveniya-prazdni…/
3. http://pasxa-easter.narod.ru/histor.htm
4. https://sites.google.com/site/pashaukraiena/istoria-svata
5. http://vsviti.com.ua/ukraine/82592
6. https://www.youtube.com/watch?v=gVQhSZ05o0k

Суп – це рідка страва, у складі якої не менше від 50% рідини. Супи поширені в багатьох країнах. Вважається, що супи стали готувати не більше 400-500 років тому.

 

Тому до Міжнародного дня супу, який відзначався 5 квітня бібліотека ТБЛ ім. А. Мазура пропонує Вашій  увазі віртуальну подорож для ознайомлення з історією цієї страви.

 

1.

1.       https://tribuna.pl.ua/news/mizhnarodnij-den-supu/

 

2.       https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=949

 

3.       https://rivnepost.rv.ua/news/5-kvitnya-mizhnarodniy-den-supu

 

4.       https://ukr.media/culture/299166/

 

 

 

Сьогодні, 30 січня відзначають Міжнародний день круасана. З французької "круасан" перекладається як "півмісяць", але далеко не всі країни згодні визнавати Францію батьківщиною смаколика. Віртуальна подорож допоможе ознайомитись з історією смаколика, який давно став популярним у багатьох куточках світу.

 

1.       https://gazeta.ua/articles/cookery/_den-kruasana-5-cikavih-faktiv-pro-populyarnu-vipichku/882873

 

2.       https://www.depo.ua/ukr/life/istoriya-na-tarilci-kruasani-20180111706963

 

3.       http://hleb.ks.ua/hvilinka-istorii-klod-lorren-vinahidnik-listkovogo-tista/

 

 

У нашому сучасному світі,  автомобіль став  невід’ємною складовою життя. Ним можна дістатися в будь – яке місце в обумовлений час. Також це є досить зручний та комфортний спосіб пересування. Тому і в нашій країні святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом. Це офіційне свято всіх працівників дорожньо - транспортної галузі в цілому. Багато цікавого, про сучасні автомобілі, ми дізнаємось з інтернет -  джерел. Тому пропоную Вашій увазі віртуальну мандрівку з підбіркою цікавих фактів про автомобіль.

 

1.     1.   https://www.dexpens.com/Article/5998/tsikavi-fakti-pro-avtomobili

 

2.      2.  https://avtoblog.in.ua/pidbirka-tsikavyh-faktiv-pro-avtomobili/

 

3.      3.  http://tut-cikavo.com/tekhnolohii/transportni-zasoby/239-tsikavi-fakti-pro-transport

 

4.      4.  https://procikave.com/tsikave-pro-avtomobili

 

БЕЗПЕКА НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ

1.            Наказ № 54 від 19.02.98 Про затвердження Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України

 

2.            http://www.kagarlyk-rda.gov.ua/index.php/vazhlivo-derzhavna-komisiya-z-pitan-tekhnogenno-ekologichnoji-bezpeki-ta-ns/3718-bezpeka-na-zaliznichnomu-transporti

 

3.            http://kyiv-oblosvita.gov.ua/poradi/batko/67-batkam-statti/593-pravila-bezpeki-na-zaliznitsi

 

4.            http://school40.zp.ua/content

 

5.            https://www.youtube.com/watch?v=wyjDI97PyCU

 

6.            https://www.youtube.com/watch?v=K7cH3_Xpr0s

 

 

1.    

 

Щастя – це начебто проста, але разом із тим незбагненна річ. Щастя - це спосіб мислення, любов до людей і світу, задоволення від життя. У кожного власні захоплення, миті радості. Головне - цінувати те, що маєш.
До Міжнародного Дня Щастя віртуальна подорож, за допомогою якої можна більш глибше зрозуміти суть Щастя.

 

1. http://www.etica.in.ua/shhastya-shho-tse/
2. https://dt.ua/SOCIETY/schastya__tse.html
3. https://mizky.com/article/50/shchastya-tse-ne-tsil-a-shlyakh
4. http://slovo.today/…/09/24/scho-ye-spravzhnim-schastyam.html

Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довіряли книгам. Уданій віртуальній виставці представлено  пам'ятки нашої духовної культури, справжні витвори мистецтва. 

 

  1. http://lodb.org.ua/knyzhkova-shafa/najdavnishi-knygy-ukrayiny
  2. http://ukr.sovfarfor.com/kulturna-spadwina/345-najdavnishi-pamjatky-pysemnosti.html

3.http://www.bestreferat.ru/referat-197790.html 4. http://meest-online.com/history/achievement/ukrajinskoyu-drukuvaly-sche-pivtysyacholittya-tomu-prychomu-ranishe-anizh-inshi-narody-yaki-korystuyutsya-kyrylytseyu/

 

 

Професії бувають різні. Яку обрати професію? Дане запитання хвилює кожного старшокласника, який стоїть перед вибором професії. Адже правильно обрана професія приносить не тільки моральне задоволення, а й матеріальне. Тому, для вибору професії, необхідно знати, які є навчальні заклади в тому чи іншому місті, та перелік професій які вони пропонують. Тому пропоную вашій вазі віртуальний огляд "Світ рофесій".

Перелік сайтів:

1. http://www.4uth.gov.ua/trade/index.htm

2. http://romny-bibl.edukit.sumy.ua/dlya_vas_abituriyenti/svit_profesij/

3.http://www.osvita.com.ua/ua/

 4. http://kneu.edu.ua/ua/University_en/other_sites/partners_site/osvita/

5.http://ipress.ua/ljlive/10_naybilsh_zatrebuvanyh_profesiy_v_ukraini_v_nayblyzhchomu_maybutnomu_7916.html

 6. http://www.jobs.ua/ukr/career