Коли ми пасятаємо – ми непереможні

 

Україна разом із багатьма країнами Європи відзначає 8 травня як День пам’яті та примирення. Україна зазнала значних втрат внаслідок війни. Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги став червоний мак, як і в багатьох країнах Європи. В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті.

 

Данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни віддають у всьому світі.

 

Бібліотека ТБЛ ім. А. Мазура пропонує вашій увазі віртуальну подорож до Дня пам’яті та примирення.

 

 

 

1.     https://old.uinp.gov.ua/methodicmaterial/informatsiini-materiali-do-dnya-pam-yati-ta-primirennya-i-dnya-peremogi-nad-natsizm

 

2.     https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BD%D1%96_%D0%BF%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D1%82%D1%96_%D1%82%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F

 

3.     https://ua.112.ua/golovni-novyni/den-pamiati-i-prymyrennia-istoriia-ta-znachennia-sviata-dlia-ukrainy-490840.html

 

4.     https://www.youtube.com/watch?v=8UDvNoBepIw

 

5.     https://www.youtube.com/watch?v=mIefP4OecRg

 

 

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Тому в цей день, 22 січня,кожного року наша держава відзначає День Соборності України – день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

"Захиснк України" - даний вислів кожна людина розуміє по - своєму. Але людина, яка захищає незалежність своєї країни, її територіальну цілісність, самовіддано присвячує своє життя служінню українському народу це і є ЗАХИСНИК.

Великдень – найбільше християнське свято. Також цей день має ще одну назву – Пасха. Українці полюбляють зустрічати багато свят, а одне із головних весняних свят – Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов.

21 лютого представники всіх націй відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

День Героїв Небесної Сотні - пам'ятний день встановлено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян нашої держави.Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

"Все починається з любові". Любов … як багато в цьому слові. Любов — це робота, безкорислива і радісна. Це зацікавлене і уважне ставлення до людини, справі або речі.

Спільно з практичним психологом Інна Трач інформаційний куточок до Дня безпечного Інтернету.

З 10.12 -14.12.18 виставка до Всеукраїнського тижня права - "Права людини понад усе".

21 листопада День Гідності і Свободи. Тематична виставка присвячена доленосним подіям Нашої держави.

День космонавтики. Леп буки.
День космонавтики. Леп буки.

12 квітня все людство відмічало Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Наші юні знавці космонавтики учні 5-В класу, виготовили леп буки "Космічні тіла" і тим самим поділились своїми знаннями про цю науку. Усі відвідувачі виставки, уважно передивились представлені матеріали і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше!

16 січня День пам'яті Кіборгів. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі окупантам відстоюючи свою землю.

В бібліотеці ліцею проходить тематична виставка до 80- ти річчя від дня народження Василя Семеновича Стуса — українського поета, літературознавця, правозахисника .

Спільно з вчителем Романченко Т.В. та учнями 6-х класів представлені картини з пластиліну в техніці плоске ліплення на тему:"Природа - запорука нашого здоров'я".

Фотосушка робіт учнів 7-х класів в техніці об'ємний малюнок разом з вчителем Романченко Т.В. на тему:"Краса і грація в природі".

Персональна виставка робіт учениці 6-Б класу Жук Анастасії на тему:"Тварини всього світу"

У кожної людини є своя Батьківщина. У нас хмельничан - це наша рідна Хмельниччина. Наш край багатий і природними багатствами, і талановитими людьми. Хмельниччина - окраса нашої держави.

Героїчною сторінкою в історії нашого краю став партизанський рух. Сотні патріотів вливались в партизанські з'єднання, проявляли безперервну відвагу і мужність за визволення свого краю.

Тиждень безпеки життєдіяльності.
Небезпеки — це те, що загрожує не тільки людині, а й суспільству та державі в цілому. Тому профілактика та захист від них — актуальна, гуманна та соціально-економічна проблема, вирішення якої потребує уваги всього суспільства

Тарас Григорович Шевченко — великий поет, геній українського народу. Поет зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. У своїй творчості митець сягнув на світовий рівень. Його довершені твори сіють зерна світла й добра, палахкотять незгаслим полум'ям безкомпромісної справедливості, проникливої мудрості.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями та їхніми духовними надбаннями.

 

Ми повинні берегти наше найбільше багатство, нашу одвічну святиню — рідну мову. Усе, що ми зробимо для неї, буде зроблено заради процвітання нації, у пам’ять про минуле й задля щастя майбутніх поколінь українців.

 

Читайлик запрошує у бібліотеку

Міжнародний день грамотності — це символ досягнень усього людства. Адже грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного.

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Дорожній рух - процес руху на дорогах транспортних засобів та учасників дорожнього руху.

 

Уявити своє життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних доріжок та переходів не можливо. Усі відстані ми можемо подолати за допомогою транспорту. Але нехтуючи правилами дорожнього руху, людина може стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Транспорт може бути як корисним, так і небезпечним.

 

Тому учасники дорожнього руху мають поважати один одного та дотримуватись правил дорожнього руху. Дотримуючись правил дорожнього руху, ми зберігаємо своє здоровя та життя.

 

Спільно з Хельницьким обласни краєзнавчи музеєм в бібліотеці ТБЛ ім. А Мазура організовано виставку річниці Чорнобильської трагедії

Спільно з Хельницьким обласни краєзнавчи музеєм в бібліотеці ТБЛ ім. А Мазура організовано виставку до 150 - річчя Михайла Грушевського.